Аналітики вважали акції Apple недооціненими

Акції Apple “незаслужено мало купуються” навіть найбільшими інвесторами компанії. Таку думку висловила Кеті Х’юберт (Katy Huberty), керуючий директор і глава відділу досліджень ринку обладнання в Північній Америці в Morgan Stanley.

В інвестиційному банку очікують зростання котирувань Apple до 296 доларів. До закриття біржі у вівторок, 19 листопада, вартість цінних паперів корпорації склала 266,29 долара.

“Навіть 100 найбільших акціонерів Apple володіють меншою кількістю акцій, ніж в інших компаніях S & P 500 … Ми як і раніше вважаємо, що у акцій є можливості для зростання”, – заявила Х’юберт на конференції Morgan Stanley APAC Summit.

На її думку, котирування компанії будуть зростати завдяки відновленню попиту на iPhone, збільшення доходів від сервісів і квартальним програмами зворотного викупу акцій.

Коментуючи можливий вплив триваючої торгової війни США і Китаю на перспективи Apple, аналітик Morgan Stanley зазначила “цікавий” факт – маржа компанії не змінилася з тих пір, як мита вступили в силу у вересні.


“Знову ж таки, в четвертому кварталі прогноз по валовій маржі виявився краще, ніж очікувалося”, – зазначила вона, додавши, що Apple, ймовірно, “виконала велику роботу з постачальниками”, щоб перенести виробництво деяких своїх продуктів з Китаю на випадок, якщо торговельні розбіжності між Пекіном і Вашингтоном продовжують загострюватися.

Фахівці інвестиційного банку Bank of America Merrill Lynch говорять, що вплив нових мит на прибуток Apple складе 0,5-0,75 долара на акцію, приблизно 0,30-0,50 долара з яких припаде на iPhone. За прогнозами експертів, якщо смартфони iPhone подорожчають на 10%, то попит на них впаде приблизно на 20%.


Раніше в 2019 році Apple помітно зменшила вартість iPhone в Китаї після того, як коливання курсів валют зробили їх занадто дорогими для багатьох китайських споживачів.

Президент США Дональд Трамп (Donald Trump) з 1 вересня 2019 року ввів мита в розмірі 10% на товари, що ввозяться з КНР в США, вартістю 300 млрд доларів. Нове рішення не включає в себе вже існуючі мита в розмірі 25% на товари вартістю 250 млрд доларів. При цьому американський лідер відзначив позитивний настрій про досягнення торгової угоди з Китаєм.