5G-смартфони і сервіси допоможуть акціям Apple дорожчати

Аналітик Wedbush Ден Айвс (Dan Ives) підвищив прогноз за вартістю акцій Apple з 350 до 400 доларів, заявивши, що на Уолл-стріт недооцінюють “величину циклу переходу на 5G-мережі”.

До закриття біржі в п’ятницю, 24 січня, курс котирувань Apple склала 318,31 долара, знизившись на 0,29% щодо попереднього дня. З початку 2020 року акції компанії подорожчали на 10%, а в 2019 році – на 86%. На думку Айвса, вихід iPhone з підтримкою 5G і зростаючий сервісний бізнес сприятимуть подальшому збільшенню вартості цінних паперів.

Багато років на iPhone доводилося більше половини виручки Apple, але уповільнення зростання телефонного бізнесу призвело до того, що компанія стала більше інвестувати в розвиток сервісного напрямку. Apple Music, Apple TV +, iCloud і інші сервіси допомогли компенсувати зниження продажів iPhone. Айвс вважає, що 5G-апарати пожвавлять попит на iPhone, сприяючи отриманню гігантських доходів на довгі роки.

В даний час ринкова капіталізація Apple становить 1,4 трлн доларів. Аналітик Wedbush очікує, що до кінця 2021 року показник цілком може вирости до 2 трлн доларів завдяки 5G-пристроям.

На думку експерта, в 2020 році Apple випустить щонайменше п’ять нових моделей iPhone і поставить на ринок 200 млн 5G-трубок, а сумарні продажі смартфонів компанії складуть 350 млн штук. На Уолл-стріт в середньому очікують відвантаження 185-190 млн “яблучних” телефонів за підсумками фінансового року, який триватиме до вересня 2020 го календарного.

Не всі аналітики поділяють оптимізм Айвса з приводу майбутнього виходу iPhone з підтримкою 5G. Так, Чжан Дзюн (Jun Zhang) з Rosenblatt Securities вважає “дуже завищеними” очікування, пов’язані з продажами таких трубок. Середня продажна вартість телефонів падає, оскільки продажі iPhone 11 підривають старі моделі iPhone, а також інші флагманські апарати, зазначив фахівець.


У той же час Чжан Дзюн підвищив прогноз по курсу котирувань Apple в 12-місячній перспективі зі 150 до 250 доларів і зберіг їх рейтинг на рівні Sell.

За словами аналітика UBS Тімоті Аркурі (Timothy Arcuri), після проведення глобального опитування серед покупців смартфонів стало зрозуміло, що продажі Apple будуть поліпшуватися в усіх регіонах, крім Китаю. Настрої споживачів поліпшуються в Японії, Великобританії і Німеччині, а в США вони не змінилися, зазначив експерт.

Він підвищив прогноз за вартістю акцій Apple з 280 до 355 доларів і підтвердив їх рейтинг на рівні Buy.

Джерело: DailyComm