Акції Apple оновили історичний максимум


Акції Apple оновили історичний максимум після чергового оптимістичного прогнозу від аналітиків. Ті вірять, що вихід iPhone з підтримкою 5G-мереж пожвавить продажі телефонів компанії.

Аналітик Piper Jaffray Майкл Олсон (Michael Olson) підтвердив рейтинг акцій Apple на рівні Overweight і підвищив прогноз за їх вартістю з 290 до 305 доларів.

На відкритті біржі в п’ятницю, 20 грудня, акції Apple подорожчали на 0,4% і досягли рекордних 281,33 долара. На таку величину зріс індекс S & P 500, до якого належить корпорація.


Свій прогноз Олсон пов’язав з великими перспективами, які, на його думку, будуть відкриті після інтеграції 5G з “яблучними” смартфонами.

Згідно з опитуванням Piper Jaffray, користувачам iPhone цікава модель, здатна підключатися до високошвидкісних мобільних мереж. З 1050 поточних власників iPhone, які взяли участь в дослідженні, 23% заявили про плани купити iPhone 5G вартістю 1200 доларів. В опитуванні, проведеному кількома місяцями раніше, частка таких респондентів вимірювалася у 18%.

Хоча в дослідженні розглядалися пристрої з цінниками від 1200 доларів, Майкл Олсон впевнений, що ціна на iPhone з 5G буде починатися з 999 доларів.

Згідно з очікуваннями аналітика, в 2021 році виручка Apple від телефонного бізнесу зросте лише на 3%, зате прибуток тут може істотно збільшитися, якщо компанія зможе збільшити продажі на величину 6-9%.

“Ми очікуємо високий рівень цікавості, враховуючи, що поки реклама 5G була обмежена, а в нашому опитуванні ми використовували високий цінник”, – повідомив Майкл Олсон.


За його словами, 2020 й повинен стати роком підйому Apple, який буде досягнутий завдяки високому попиту на iPhone 11, майбутнього виходу 5G-пристроїв, а також показниками на ринках переносної електроніки і сервісів, які повинні виявитися вище раніше очікуваних.


Багато аналітиків з Уолл-стріт згодні, що поява на ринку iPhone з підтримкою 5G пожвавить продажі смартфонів Apple, які в останні квартали знижуються, оскільки користувачі не поспішають купувати нові моделі замість старих.


Тим часом, Apple є однією з компаній, особливо вразливих до триваючої торгової війни між США і Китаєм, яка триває вже понад рік і в якій діють мита на товари, що ввозяться з КНР в США. Оскільки збірка iPhone в основному здійснюється в Китаї, будь-які нові мита можуть вплинути на ціни пристроїв Apple.

Фахівці інвестиційного банку Bank of America Merrill Lynch говорять, що вплив нових мит на прибуток Apple складе 0,5-0,75 долара на акцію, приблизно 0,30-0,50 долара з яких припаде на iPhone. За прогнозами експертів, якщо смартфони iPhone подорожчають на 10%, то попит на них впаде приблизно на 20%.

Джерело: DailyComm