Apple дає волю БИКАМ

На минулому тижні виробник iPhone продемонстрував нам, як саме він може використовувати свою величезну клієнтську базу (1,4 млрд. Клієнтів) для розвитку в нових сегментах на тлі уповільнення попиту на його флагманські пристрої.
По-перше, Apple анонсував Apple Card, де з користувачів не стягуватимуться звичайні платежі, такі як щорічні збори, відсотки за іноземні транзакції і прострочені платежі, що ще більше підвищить привабливість Apple Пай. По-друге, вихід Apple на ринок потокового мовлення, де компанія буде конкурувати з Netflix (NASDAQ: NFLX) і традиційними медіа-гігантами, такими як як Disney (NYSE: DIS). Apple TV Plus буде встановлювати з’єднання за запитом, та не буде містити рекламу, а також дозволить дивитися відео як в режимі онлайн, так і офлайн. Apple планує запустити Apple Card вже до літа, а послугу потокового мовлення – вже цієї осені. Вартість передплати поки не розголошується.

Цей крок компанії підтвердив нашу думку про те, що у Apple є не тільки iPhone, і що в її розпорядженні є багато варіантів, щоб зупинити зниження виручки через уповільнення продажів в сегменті пристроїв. Однак при настільки оптимістичного прогнозу головне питання для інвесторів полягає в тому, чи повинні вони і далі триматися за акції компанії, коли її генеральний директор Тім Кук робить найбільшу ставку в своїй кар’єрі з моменту смерті Стіва Джобса в 2011 році, на ці проекти? Досягнувши в жовтні рекордного максимуму в $ 233,47, акції Apple упали приблизно на 18%, відстаючи від динаміки S & P 500. Однак за останній місяць вони відіграли 7,5% і зафіксували приріст на 8% в порівнянні з минулим роком. Вчора папери закрилися на позначці $ 186,79.
З огляду на динаміку, яку демонструвало підрозділ Apple з надання послуг протягом останніх п’яти років, ми вважаємо, що Apple знаходиться на правильному шляху, і довгострокові інвестори будуть винагороджені за їх терпіння. Даний підрозділ (що включає Apple Music, сервіс покупки фільмів і платформу додатків) в минулому році зафіксувало зростання на 33%, при цьому обсяг продажів склав $ 40 мільярдів, що складає близько 15% від загального доходу компанії в $ 265,6 мільярда.

За оцінками Morgan Stanley, частка цього підрозділу буде продовжувати рости і може скласти близько 60% від доходу Apple в найближчі п’ять років. Без сумніву, трансформація Apple з упором на надання послуг буде непростою. Вона вступає на ринок мультимедіа, в який вже вчепився Netflix з його 139 мільйонами передплатників по всьому світу і оригінальним контентом, а також Disney зі своїм багаторічним досвідом у створенні хітів і планами по запуску власного сервісу потокового мовлення, де буде пропонувати недавно придбані медіа-активи Time Warner. Але Apple вигідно відрізняється від конкурентів своїми глибокими кишенями і дуже лояльними користувачами. Уповільнення в сегменті iPhone не означає, що індустрія смартфонів вмирає. Навіть якщо ми припустимо, що Apple пройшла пік продажів iPhone, цей напрям залишається «дійною коровою», надаючи Apple широкий «економічний рів» для розвитку в інших областях.

Підведемо підсумок.

Для довгострокових інвесторів, чиєю метою є отримання гідного доходу за рахунок дивідендів і приросту капіталу, Apple залишається досить привабливим кандидатом. Компанія нарощує виплати інвесторам за рахунок збільшення дивідендів і програми викупу акцій.

Наша рекомендація – Купувати акції Apple на просадках.

 

У вас є питання?

Можете сміливо звернутися до нас з будь-яких питань пов’язаних з обігом цінних паперів.

Гра на ринку цінних паперів – безумовно, дуже захоплююча та азартна справа. Але для того, щоб вона приносила прибуток, слід ретельно узгоджувати свої можливості.

Артем Дорошенко
Кервівник, ДАНЕК ГРУП