Apple і Google будуть стежити за користувачами для боротьби з COVID-19

Фото: Yandex

Конфіденційність буде збережена, так як при передачі даних будуть використовуватися ключі.

Apple і Google через пандемію коронавіруса забули про ворожнечу і об’єдналися. Вони оголосили про створення спільної системи відстеження контактів, щоб зупинити поширення хвороби.

“Ми вважаємо, що ніколи ще не було важливішого моменту для спільної роботи над вирішенням однієї з найбільш загальних проблем в світі, ніж зараз”, – стверджується в повідомленні.

Корпорації мають намір до середині травня представити спеціальні API для iOS і Android, що дозволяють дізнатися, з ким контактувала людина, заражена COVID-19. Доступ до цих даних зможуть отримати офіційні додатки організацій охорони здоров’я, які будуть доступні в App Store і Google Play. Через кілька місяців технологія відстеження буде інтегрована на системному рівні і за замовчуванням працювати на всіх пристроях.

Відстеження буде працювати через Bluetooth. Причому, при цьому методі не буде доступу до місця розташування, що дозволяє зберегти конфіденційність.

Важливо, що люди, у яких був виявлений коронавірус, матимуть самостійно повідомити це через спеціальний додаток від медичної організації. Після цього інші користувачі будуть сповіщені про те, що у них був контакт з зараженим. Смартфони зможуть обмінюватися один з одним інформацією з 5-хвилинними інтервалами і зберігати зв’язки в базі даних.

До того ж, щоб захистити конфіденційність людей, по Bluetooth будуть відправлятися анонімні ключі, які будуть змінюватися кожні 15 хвилин. Таким чином, не можна визначити особу користувача при передачі цих даних.

Крім того, не буде загальнодоступного централізовано списку, власники яких пристроїв заражені COVID-19, так як самі смартфони виконують криптографічні обчислення. З боку сервера є тільки база ключів, але не взаємодії між ними.

В Україні офіційно придбати акціїї Apple ви можете на біржі через торговця цінними паперами БТС-Брокер

Джерело: pg12, amic