Apple: коронавірус не загрожує бізнесу


Волатильність акцій Apple відчутно збільшилася в останні тижні на тлі можливих перебоїв у виробництві продукції в Китаї, однак, вартість паперів досить швидко відновилася і, напевно, незабаром знову виявиться поблизу рекордних максимумів.

Чому ж котирування практично не відреагували на важку ситуацію з коронавірусом?

Головним чином завдяки сильному фінансовому звіту і позитивним очікуванням за результатами в наступному кварталі. Продажі смартфонів перевищили всі очікування учасників ринку, а дохід від сервісів виявився рекордно високим – $ 12,5 млрд. Проте, ситуація в Китаї внесла свої корекції: прогнозована менеджментом виручка в II фіскальному кварталі варіюється в діапазоні $ 63- $ 67 млрд доларів. Багато чого буде залежати від того як довго в КНР триватиме карантин. Спершу дані цифри були сприйняті негативно, але вже досить скоро інвестори згадали, що, по-перше – аналогічні очікування у керівників Apple були і в 2019 році через “торгові війни” (тоді діапазон був $ 55 – $ 59 млрд), а, по-друге – нижня частина нового діапазону вище колишнього на цілих $ 8 млрд. Крім того, важливу роль зіграв прогноз про відновлення робіт постачальників компанії 10 лютого.

Навіть якщо станеться затримка ще на кілька днів, то це не стане серйозною проблемою. Ось що дійсно здатне негативно позначитися на прибутку, так це подальше зміцнення долара: кожен відсоток, на який зміцнюється “американець” проти інших валют, варто компанії сотні мільйонів доларів. Проте, підтримку акціям надаватимуть такі позитивні фактори як очікування щодо збільшення програми викупу акцій і дивідендних виплат.

Почати інвестувати в компанію APPLE ви можете прямо зараз, за допомогою ТОВ “БТС БРОКЕР”.

Джерело: finversia