Apple напророкували капіталізацію в 2 трлн $


Ринкова капіталізація Apple може досягти 2 трлн доларів до кінця 2021 року завдяки сервісам і смартфонам з підтримкою 5G-мереж, прогнозує аналітик Wedbush Ден Айвс (Dan Ives).

За його оцінками, тільки один сервісний бізнес Apple може коштувати від 500 до 650 млрд доларів, оскільки у компанії залишається великий потенціал для монетизації аудиторії з 925 млн користувачів iPhone.

До закриття біржі Nasdaq у вівторок, 14 січня, курс котирувань Apple склав 312,68 долара, що на 1,35% менше, ніж днем ​​раніше. На додаткових торгах цінні папери подешевшали ще на 0,3%, до 311,75 долара. Ринкова капіталізація компанії склав 1,37 трлн дол проти 1 трлн доларів в середині вересня 2019 року.

На думку Дена Айвса, ціна акцій Apple до кінця поточного року може вирости до 400 доларів за штуку завдяки виходу iPhone з підтримкою 5G і збільшення доходів від послуг.

Аналітик розповів, що зустрівся з азіатськими постачальниками Apple і зробив висновок про “яскраво виражену силу iPhone 11 в США і Китаї”. У першому кварталі 2020 року очікуються високі для цього сезону продажу “яблучних” телефонів.

На думку експерта, в 2020 році Apple випустить щонайменше п’ять нових моделей iPhone і поставить на ринок 200 млн 5G-трубок, а сумарні продажі смартфонів компанії складуть 350 млн штук. На Уолл-стріт в середньому очікують відвантаження 185-190 млн “яблучних” телефонів за підсумками фінансового року, який триватиме до вересня 2020-го.


Раніше Ден Айвс говорив, що Apple зіткнулася з багатьма труднощами, включаючи конкуренцію на ринку смартфонів, зниження попиту в Китаї та відставання від інших виробників, які вже починають впроваджувати 5G в свої продукти. Тепер Китай знаходиться в кращій формі, Apple врегулювала свій судовий процес з Qualcomm, випустила добре прийнятий ринком iPhone 11 і пережила наслідки американо-китайської торгової війни, яка привела до зростання мит, нагадує видання Barron’s.

Ден Айвс заявляє, що тепер він “все більш позитивно” ставиться до акцій Apple, враховуючи отримані дані з азіатських каналів поставок, майбутній вихід iPhone з підтримкою 5G-мереж і “віру в готовність китайського ринку повернутися до зростання”.

За словами аналітика UBS Тімоті Аркурі (Timothy Arcuri), після проведення глобального опитування серед покупців смартфонів стало зрозуміло, що продажі Apple будуть поліпшуватися в усіх регіонах, крім Китаю. Настрої споживачів поліпшуються в Японії, Великобританії і Німеччині, а в США вони не змінилися, зазначив експерт.

Він підвищив прогноз за вартістю акцій Apple з 280 до 355 доларів і підтвердив їх рейтинг на рівні Buy.

Джерело: DailyComm