Apple почала 2020 рік з рекордними цінами на акції

Для Apple 2020 рік почався з рекордним курсом котирувань. На закритті торгів 2 січня вартість акцій компанії вперше в історії перевищила позначку в 300 доларів і склала 300,35 долара, збільшившись на 2,28% щодо попередньої сесії. Ринкова капіталізація каліфорнійського гіганта тоді досягла 1,33 трлн дол проти 1,23 трлн дол у Microsoft.


До моменту закінчення торгів у четвер, 9 січня, ціна акцій Apple склала рекордні 309,63 долара, піднявшись на 2,12% в порівнянні з середою. На електронних торгах курс котирувань зріс ще на 0,25%, до 310,4 долара.

У 2019 акції Apple виросли в ціні на 86%, що стало найкращим результатом за 10 років. У складі індексу блакитних фішок Dow Jones, в який папери були включені тільки в 2015 році, акції технологічного гіганта лідирували в минулому році по прибутковості.

Акції дорожчають багато в чому тому, що аналітики будують позитивні прогнози і пов’язують їх з очікуваним виходом iPhone з підтримкою 5G-мереж в 2020 році.

Згідно з опитуванням Piper Jaffray, користувачам iPhone цікава модель, здатна підключатися до високошвидкісних мобільних мереж. З 1050 поточних власників iPhone, які взяли участь в дослідженні, 23% заявили про плани купити iPhone 5G вартістю 1200 доларів. В опитуванні, проведеному кількома місяцями раніше, частка таких респондентів вимірювалася 18%.

Багато аналітиків з Уолл-стріт впевнені, що поява на ринку iPhone з підтримкою 5G пожвавить продажі смартфонів Apple, які в останні квартали знижуються, оскільки користувачі не поспішають купувати нові моделі замість старих.

Тим часом, Apple є однією з компаній, особливо вразливих до триваючої торгової війни між США і Китаєм, яка триває вже понад рік і в якій діють мита на товари, що ввозяться з КНР в США. Оскільки збірка iPhone в основному здійснюється в Китаї, будь-які нові мита можуть вплинути на ціни пристроїв Apple.

Фахівці інвестиційного банку Bank of America Merrill Lynch говорять, що вплив нових мит на прибуток Apple складе 0,5-0,75 долара на акцію, приблизно 0,30-0,50 долара з яких припаде на iPhone. За прогнозами експертів, якщо смартфони iPhone подорожчають на 10%, то попит на них впаде приблизно на 20%.


Зростанню котирувань також сприяло те, що Apple домовилася про співпрацю з колишнім виконавчим директором HBO Річардом Плеплером (Richard Plepler). Газета The New York Times пише, що він займеться виробництвом контенту для нового стрімінгового сервісу Apple TV +, в його обов’язки увійде підготовка серіалів і документальних фільмів.

Джерело: DailyComm