APPLE повернулася на перше місце в рейтингу найдорожчих брендів


Американська компанія Apple названа найдорожчим брендом у світі в рейтингу Brand Finance Global 500 через п’ять років після того, як в останній раз займала в ньому верхній рядок, випливає з доповіді Brand Finance.

“Apple обігнала Amazon і Google, повернувши собі титул найдорожчого бренду у світі вперше з 2016 року”, – говориться в доповіді.

Організація оцінила вартість бренду в 263,4 мільярда доларів – за рік вона підскочила на 87,4%.

“Трансформація Apple і здатність переосмислювати себе знову і знову виділяють її серед інших виробників обладнання і сприяли тому, що бренд став першою американською компанією, що досягла ринкової капіталізації в 2 трильйони доларів в серпні 2020 року”, – говориться в доповіді.

Друге і третє місця в рейтингу займають Amazon (254,2 мільярда доларів) і Google (191,2 мільярда доларів). На четвертому місці знаходиться ще один представник американського технологічного сектора – Microsoft з вартістю бренду в 140,4 мільярда доларів. П’ятірку лідерів замикає південнокорейська Samsung Group (102,6 мільярда доларів).

З шостого по десяте місце розташувалися американські Walmart (93,2 мільярда доларів) і Facebook (81,5 мільярда доларів), китайська банківська корпорація ICBC (72,8 мільярда доларів), американська телекомунікаційна Verizon (68,9 мільярда доларів) і китайська WeChat (67,9 мільярда доларів).

В Україні офіційно придбати акціїї Apple ви можете на біржі через торговця цінними паперами БТС-Брокер


При цьому найбільш швидкозростаючим брендом стала Tesla – за рік зростання склало 158%, його вартість оцінюється в 32 мільярди доларів, він знаходиться на 42-му рядку рейтингу, хоча ще рік тому перебував на 147 позиції.

“Важливість технологічних інновацій як рушійної сили цінності бренду найкраще ілюструє Tesla”, – йдеться в доповіді.


При розрахунку вартості бренду Brand Finance враховує і його силу, аналізуючи маркетингові інвестиції, капітал бренду і вплив цих факторів на ефективність бізнесу.

Джерело: finance.rambler.ru