Apple відзвітує про результати кварталу 30 липня. Що на неї чекає на цей раз


Apple офіційно повідомила, що оголошення фінансових результатів другого кварталу цього року відбудеться 30 липня, прес-конференція з цього приводу почнеться через годину після закриття торгів на нью-йоркській біржі NASDAQ.

Вперше в XXI столітті, якими вони будуть – можна тільки припускати. Керівництво Apple не наважилось прогнозувати доходи компанії. Ситуація здавалася дуже небезпечною і непередбачуваною, хоча зараз вона ще гірше – але тепер це майже нормально. За винятком головної, історичної навіть не тільки для Apple, а для всієї IT-індустрії новини про перехід на Apple Silicon, хорошого мало. Через погіршення епідеміологічної обстановки число «тимчасово» закритих Apple Store збільшилася до 91, повне повернення співробітників компанії в кампус перенесено на наступний рік, чи будуть iPhone 12 оголошені цієї осені, все ще неясно. Але у Apple все добре.


Чи може курс акцій Apple різко впасти після квартального звіту?


Результати діяльності компанії за березень-червень цього року можуть виявитися жахливими і гнітючими. Apple довелося працювати в незвичному для неї режимі, долати перешкоди, які ще в лютому-березні важко було уявити собі, і нести збитки. Передбачити, якою буде реакція на погані результати, складно. Може бути її взагалі не буде.

Єдиний більш-менш виразний орієнтир – прогнозований Уолл-стріт дохід Apple. На їхню спільну думку (досягнутому консенсусу), дохід Apple складе 51,81 мільярда доларів.

Фінансовий звіт Apple 30 липня


Результати кварталу – не єдина інтрига оголошеної прес-конференції. Главі компанії Тіму Куку і її фінансовому директору (CFO) Луці Маестро доведеться відповісти на питання журналістів, і швидше за все без сюрпризів не обійдеться. Мабуть, якби була можливість відкласти прес-конференцію до кращих часів, її відклали б. Поки ще занадто багато неясно, Apple напевно знову не зважиться передбачати результати наступного кварталу, і на багато з питань, які майже обов’язково пролунають, хороших відповідей поки немає (навряд чи про проблеми з камерою iPhone будуть говорити, але раптом). Але за законом публічні компанії зобов’язані раз в квартал звітувати перед інвесторами і всім світом і при цьому говорити тільки правду (якою б вона не була). Або мовчати.


Тім Кук і Лука Маестро, які будуть звітувати про результати кварталу 30 липня

Курс акцій Apple – прогноз


Morgan Stanley – американський фінансовий конгломерат, володіє найбільшою брокерською компанією в світі. Один з найавторитетніших і найвпливовіших фінансових інститутів в США. Думка цього «конгломерату» заслуговує на увагу, і іноді воно виявляється не дуже прихильним до Apple, але не цього разу.

Цього року через COVID-19 і проблеми у постачальників комплектуючих в порівнянні з 2019 роком продажі iPhone навіть зменшаться, з 190 мільйонів штук до 185. На 2,5%. Зате в 2021 році, через підтримку 5G, перемоги над коронавірусом і через інші причини, Morgan Stanley прогнозує їх збільшення до 218 мільйонів штук. 218 мільйонів iPhone Apple продала в вдалому для неї 2018 році. При цьому для користувача база iPhone (число активних iPhone в світі), як і раніше, буде рости.

Аналітики вважають, що Apple швидко відновиться після закриття магазинів

У 2017 iPhone користувалися 629 мільйонів чоловік, в 2018 – 685 мільйонів, в 2019 – 733, в поточному році їх число повинне збільшитися до 770 мільйонів, а в 2021 – до 808. Не можемо не відзначити, що в цих прогнозах 2021 рік чимось то схожий на 2020 на прогнозах 2019 року.

Крім того, Morgan Stanley збільшила прогнозований курс акцій Apple з 340 до 419 доларів. У момент опублікування цього прогнозу курс яблучних акцій був 392,93 долара, і курс в 419 доларів дійсно може бути досягнутий найближчим часом. Це, скоріше, консервативний прогноз.

У Wedbush Securities, приватної компанії з Лос-Анджелеса, простір для маневру побільше, ніж у Morgan Stanley. До вчорашнього дня прогноз курсу акцій Apple був дуже оптимістичний – 425 доларів за акцію. На думку експертів і аналітиків, в момент публікації цього прогнозу він був нереальним і авантюрним. На цей раз скептики не вгадали, досягнувши граничного на їхню думку значення курс AAPL не зупинився і нахабно продовжив зростати. Вчора прогноз курсу акцій Apple від Wedbush Securities був збільшений до 450 доларів. Абсолютно нереально, але – раптом?

В Україні офіційно придбати акціїї Apple ви можете на біржі через торговця цінними паперами БТС-Брокер

Джерело: appleinsider