Чому дешеві AirPods не будуть називатися AirPods Lite

Першим про розробку в Apple нової моделі AirPods повідомив мережевий ресурс DigiTimes, у якого не дуже гарна історія вдалих прогнозів. За версією ресурсу, ця модель буде називатися AirPods Pro Lite, що ставить на цій новині хрест, але тим не менш, багато ЗМІ взяли участь в її поширенні, посилаючись на джерело і не забуваючи попередити читачів про його ненадійність. Тому що слух був чимось на зразок “гарніру” до головної новини, про яку в DigiTimes повідомили мало не між рядків.

Як навушники можуть бути одночасно і Lite, і Pro?

Головне обговоримо трохи пізніше, воно вселяє надію і схоже на правду, а то, що сталося після цієї публікації, можна вважати аргументом на користь його достовірності. Якби в Foxconn і інших тайваньських компаніях, які виробляють практично всю електроніку в світі, не вживали заходів щодо мінімізації катастрофічних наслідків спалаху коронавірусної пневмонії і запобігання шкоди від подібних ситуацій в майбутньому, було б куди неймовірніше. І в тому, що Apple розробляє нову модель або моделі AirPods, немає нічого дивного. В цьому напрямку у Apple успіх, який потрібно розвивати. Те, що нові бездротові навушники не можуть називатися AirPods Pro Lite – очевидно. По-перше, така назва суперечила б стилю Apple. Пристрій просто не може бути одночасно і Pro, і Lite. Це було б щось на кшталт “більше менше”. По-друге, AirPods і AirPods Pro – це дві різні лінійки бездротових навушників, і серед Pro не може бути дешеві моделі зі зменшеним набором функцій і погіршеними характеристиками. По-третє, за результатами досліджень ринку, в дешевих AirPods особливої ​​необхідності немає – попит на дорогі моделі перевищує пропозицію, але це саме спірне з заперечень проти дешевих AirPods: для їх появи на світ є незвичайний привід, пов’язаний з тією самою “головною новиною” .


Сімейство AirPods зараз виглядає так

Apple перенесе виробництво з Китаю

Те, що спалах коронавірусної інфекції в одній країні, нехай навіть дуже великій, здатна паралізувати кілька галузей світової індустрії – це недобре. Щось потрібно терміново міняти. І навіть зрозуміло, що саме, і зусилля в цьому напрямку вже давно робляться – але, як виявилося, недостатньо ефективно. Криза – найкращий час для того щоб щось поміняти”, як колись сказав Стів Джобс, повідомивши перед цим не найприємніші для Apple Computer новини – і оголосив про радикальні зміни в політиці компанії. Тепер радикальні зміни потрібні світовій економіці, і криза стане їх каталізатором. Безпосередньо від спалаху пневмонії постраждають всі, але у материкового Китаю збиток буде на порядок більшим. Через заходи щодо диверсифікації (мова йде, фактично, про створення системи альтернативних виробничих ланцюжків в обхід Китайської Народної Республіки), материковий Китай постраждає сильніше ніж від торгової війни з США.

Головна новина, повідомлена DigiTimes “між рядків” – через вірус то, що ще в кінці 2019 року вважалося абсолютно неможливим, стало виходити. Ці самі недо-AirPods будуть вироблятись в обхід ураженого пневмонією материкового Китаю. Це скоріше не чергова модель AirPods, а публічне бета-тестування обхідних шляхів. Починати з повномасштабного виробництва смартфонів, ноутбуків або планшетів було б нерозумно. AirPods, незважаючи на їх позірну простоту і ніби як примітивність – пристрої дуже нетривіальні, в їх виробництві беруть участь десятки постачальників, вимоги до яких важко собі уявити. А AirPods для тестування і налагодження виробництва – саме те.

AirPods Lite будуть як «про» версія, але без активного шумоприглушення

Дешеві, але якісні імітації AirPods дуже популярні, хоча справжні фірмові вироби продаються краще. Якісна дешева імітація від самої Apple, можливо, мала б успіх. Але переможні реляції про те, що “за якісь півтора місяця вдалося зробити те, що не змогли зробити за рік чи два” – поки передчасні. Невідомо як далеко вони (Apple, Foxconn і невідомі нікому заводи невідомо де, нібито на Тайвані) зайшли, і навіть йшли вони кудись. Історія з недо-AirPods цілком може виявитися провокацією. Навіть якщо все написане DigiTimes чиста правда (крім, звичайно ж, назви), і ніхто нікого не провокував, провокація вдалася.


Apple випустить AirPods Pro Lite?

У віруса поки все добре. Число тих, що заразилися перевищило 45 тисяч, загиблих вже понад 1 100 чоловік, з них двоє – за межами Китаю. Карантин стає все більш суворим, надії на відкриття хоча б частини заводів 10 лютого не виправдалися. Занадто небезпечно. Ризик дуже великий. Але, після публікації в DigiTimes і її відображення в найбільш популярних електронних ЗМІ “крига скресла”. Дотримуючись драконівських заходів безпеки, мало не в костюмах хімічного захисту вищого класу, всі нові і нові заводи включаються в битву за “iPhone 9” і 13-дюймові MacBook Pro і Air з клавіатурами імені Тайка Вайтіті, і в кристальних кулях тайваньських аналітиків вже з’явилися передбачення про те, що зі складанням “iPhone SE 2” (Apple про цей смартфон ще жодного разу нічого не повідомила, і як він буде називатися ми не знаємо, і чи буде він взагалі – теж), як і з виробництвом всіх комплектуючих для нього китайська економіка впорається. З iPhone 12 можливі якісь проблеми, але з “iPhone SE 2” все буде добре. Успіх “AirPods Pro Lite” мав і грошовий вираз.

Тім Кук вірить, що Apple з усім впорається

На біржі NASDAQ 12 лютого 2020 року курс акцій Apple “злітав” до 327,22 долара, наблизившись до “історичного максимуму” (327,85 долара), але так і не досягнувши його, курс на момент закінчення торгів був 327,20 долара. Ринкова капіталізація компанії через це зросла на 18 мільярдів доларів (до 1,43 трильйона), а капіталізація Microsoft знизилася до 1,40 трильйона доларів – в результаті, Apple знову найбагатша IT-компанія в світі. Всього за день до цього, вранці 11 лютого, “вела” Microsoft з рахунком 1,44: 1,41 в її користь.


Так що проект AirPods Pro Lite можна згортати – і вважати його командно-штабними навчаннями, перевіркою готовності каналів поставки, логістичних ланцюжків і багато чого ще.

В Україні офіційно придбати акціїї Apple ви можете на біржі через торговця цінними паперами БТС-Брокер

Джерело: appleinsider