iPhone 11 і AirPods допомогли Apple встановити нові рекорди по виручці і прибутку – головне з фінансового звіту

Вчора пізно ввечері Apple відзвітувала за черговий квартал. У неї 28 грудня завершився перший квартал 2020 фінансового року (так як у Apple фінансовий рік не співпадає з календарним). Ми вибрали зі звіту і конференц-дзвінка за фінансовими результатами головне.

Якщо коротко, квартал цей для компанії виявився дуже успішним – всі основні фінансові показники зросли, навіть спостерігається кілька останніх кварталів тенденція до зниження продажів iPhone, як і раніше приносять левову частку виручки, змінилася на протилежну – виручка досягла $ 56 млрд, більше було лише одного разу ( $ 61,6 млрд в аналогічному кварталі два роки тому). Власне, минулий різдвяний квартал став кращим в історії.

Минулий тримісячний період приніс Apple $ 91,8 млрд сукупного доходу, що в річному вираженні відповідає зростанню на 9%. Купертіновський гігант зумів перевершити очікування аналітиків і за доходом, і за прибутком. Валова маржа піднялася на 40 базисних пунктів, з 38 до 38,4%. При цьому валова маржа по продуктам підвищилася на цілих 260 базисних пунктів. Операційний прибуток виріс з $ 23,3 млрд до $ 25,6 млрд, а чистий прибуток – з $ 19,97 млрд до $ 22,2 млрд. Значення доходу і прибутку в минулому кварталі виявилися максимальними за всю історію компанії.

«Ми дуже раді повідомити про найвищий дохід Apple за квартал за всю історію, викликаному високим попитом на наші моделі iPhone 11 і iPhone 11 Pro, а також рекордними показниками бізнес сервісів і носимих пристроїв, – сказав Тім Кук, глава корпорації Apple. – Кількість активних пристроїв зросла в кожному з наших географічних сегментів і тепер досягає рекордних 1,5 мільярда. Ми розглядаємо це як переконливе свідчення задоволеності, зацікавленості та лояльності наших клієнтів, що також є відмінним драйвером нашого всебічного зростання ».

61% – частка міжнародних продажів в загальній структурі доходів Apple. Якщо розглядати більш детально по регіонах, Японія – єдина, де спостерігається спад, в інших регіонах, в тому числі і в Китаї, Apple наростила продажі. Найсильніше продажі виросли в обох Америках (північній та південній).

Ліва колонка – перший квартал 2020 року, права – перший квартал 2019 року.


Виручка від продажів пристроїв зросла з $ 73,4 млрд до $ 79,1 млрд. Як зазначалося вище, iPhone і раніше залишається основним джерелом доходів, його продажі зросли з $ 51,98 млрд до $ 55,96 млрд.


У той же час комп’ютерів Mac і планшетів iPad продається все менше. У першому випадку виручка скоротилася з $ 7,4 млрд до $ 7,2 млрд, у другому – з $ 6,7 млрд до $ 5,9 млрд.

Ліва колонка – перший квартал 2020 року, права – перший квартал 2019 року.

У той же час напрямок сервісів наростив виручку з $ 10,9 млрд до $ 12,7 млрд, що є новим абсолютним рекордом, а продажі носимих пристроїв, пристроїв для дому та аксесуарів (категорія Wearables, Home, and Accessories, яка раніше називалася Other Products, куди входять розумний годинник Watch, навушники AirPods і Beats, а також ін. продукція) виросли сильніше всіх – на 37%, з $ 7,3 до $ 10 млрд, що також є новим рекордом. Зараз напрямок переносної електроніки та аксесуарів за оборотом порівняно з компаніями зі списку Fortune 150.

В ході телефонної конференції з інвесторами та журналістами було сказано, що незважаючи на деякі труднощі з поставками в кожній з категорій продуктів вдалося встановити рекорд за поставками. Голова Apple Тім Кук розповів, що переносна електроніка показала зростання на 44%, в особливості Apple Watch і AirPods. На жаль, точних даних він не навів, зазначивши лише, що в минулому кварталі 75% покупців вперше купили собі годинник Apple Watch.

Зараз сумарно у Apple є більш 480 мільйонів платних передплатників. Це на 120 млн осіб більше, ніж було рік тому. У наступному кварталі компанія розраховує мати більш 500 мільйонів передплатників, а до кінця 2020 року взяти рубіж в 600 млн платних передплатників.

За підсумками кварталу компанія згенерувала операційний грошовий потік у розмірі $ 30,5 млрд. Станом на 28 грудня 2019 року обсяг грошових коштів та цінних паперів Apple становив значні $ 207 млрд проти спільних боргових зобов’язань в $ 108 млрд. Також за квартал компанія виплатила акціонерам близько $ 25 млрд ($ 20 млрд у вигляді зворотного викупу акцій і ще $ 5 млрд у вигляді дивідендів).


На тлі вдалого кварталу акції Apple подорожчали .

У другому кварталі 2020 фінансового року Apple розраховує отримати дохід в межах $ 63- $ 67 млрд, утримавши валовий прибуток на рівні 38% -39%.

Автор: itc.ua | Джерело: Apple та Macrumors