Кращий рік за десятиліття: акції Apple злетіли до рекордних показників

За підсумками року компанія перевершила таких ТехноГігантів, як Microsoft і Amazon.

У перший робочий день після Різдва акції Apple виросли на 1,6%, досягнувши максимуму в серії рекордних показників. Багато в чому завдяки тому, що продукція компанії користувалася і продовжує користуватися особливим попитом у святковий сезон. Тим самим Apple закінчила рік з кращими показниками за десятиліття.

“У 2019 році новорічне” ралі “(швидкий і сильний зліт котирувань) сприяло зростанню капіталізації компанії на 80%, додавши до ринкової вартості близько 530 мільярдів доларів. 10 років тому Apple закрила 2009 рік із щорічним зростанням майже на 150%, з того моменту , як ціна акцій почала відновлюватися після фінансової кризи. в 2019 році компанія перевершила таких ТехноГігантів, як Microsoft (+ 55% за підсумками року) і Amazon (+ 23% за підсумками року) “, – йдеться в повідомленні.

На самому початку 2019 року Apple вперше за майже два десятиліття знизила прогноз по доходах. Ця викликало масове скидання акцій, але вони швидко відновилися в ціні і продовжили зростання протягом року. Проте загроза торговельної війни з Китаєм, відсутність чіткої стратегії в сфері 5G і уповільнення продажів iPhone позначилися на загальному настрої. Недавні ознаки ослаблення торгової напруженості між США і Китаєм забезпечили стабільне макроекономічне становище для Apple.

Позитивний вплив на фінансовий стан Apple зробив вихід компанії на ринок потокового мовлення з сервісом Apple TV +, а також запуск ігрового сервісу по підписці Apple Arcade. Уолл-стріт з нетерпінням чекає виходу iPhone 5G в 2020 році і все більш оптимістично оцінює його потенціал. Середня ціна акції компанії становить близько 268 доларів. В цілому експерти позитивно налаштовані по відношенню до Apple, і більшість з них рекомендують інвесторам купувати акції компанії. В кінці січня будуть опубліковані попередні результати першого кварталу, аналітики очікують зростання прибутку Apple більш ніж на 8%, поряд зі зростанням виручки на 4,5%.

Джерело: https://www.unian.net/