Новини APPLE: Функція «CarKey» дозволить ділитися цифровими ключами через повідомлення

Скоро на підтримуваних пристроях з iOS з’явиться нова цікава функція «CarKey».


Офіційно Apple її ще не анонсувала, але вперше про функції стало відомо з першої бета-версії iOS 13.4. Компанія продовжує працювати над функцією. Нагадаємо, що функція CarKey дозволяє за допомогою iPhone і Apple Watch відкривати, закривати і заводити автомобілі.


Крім того, за допомогою функції можна буде ще й відправляти цифрові ключі від автомобілів. Про це стало відомо вже з другої бета-версії iOS 13.4, яка вийшла сьогодні. Ділитися ключами можна буде через повідомлення.

Ви зможете надавати комусь тимчасовий або постійний доступ до свого автомобіля, відправивши одне повідомлення. Робитися все буде дуже просто. Ви зможете вибрати будь-який контакт і відправити ключ звичайним повідомленням або в iMessage. У групові чати ключі відправляти буде не можна.


У другій бета-версії iOS 13.4 було виявлено наступне:

Щоб використовувати функцію, вам потрібен автомобіль з NFC. Тоді за допомогою свого смартфона або смарт-годинника ви зможете його відкривати, закривати і навіть заводити. Доступ може бути або тимчасовим, або постійним.

Одержувачі цифрових ключів разом з ними будуть отримувати ще й невелику інструкцію:

[Власник автомобіля] запросив вас до використання свого [марка автомобіля], надавши можливість його відкривати і заводити. Ви можете використовувати свій iPhone і Apple Watch, щоб відкрити / закрити автомобіль, завести двигун і водити автомобіль.

У CarKey буде і експрес-режим. Це означає, що для використання функції вам не потрібно буде кожен раз підтверджувати свою особистість за допомогою Face ID, Touch ID або пароля. Однак за замовчуванням підтвердження буде запитуватися.

Далеко не у багатьох автомобілях є NFC, так що подивимося, які моделі буде підтримувати функція. Apple точно буде співпрацювати з компаніями, щоб зробити функцію корисною, як CarPlay. Сподіваємося, що цього разу все буде краще і швидше, ніж було з CarPlay.

Apple є частиною організації Car Connectivity Consortium (CCC), яка вже розробила специфікації для цифрових ключів на основі NFC. Вони стали доступні в кінці 2019 року:

Apple є учасником організації Car Connectivity Consortium (CCC), яка розробила специфікації Digital Key 2.0 на основі NFC в кінці 2019. Нові специфікації забезпечать безпечне з’єднання між мобільним пристроєм і автомобілем.

У CCC вже є свої плани на майбутнє. Організація працює над Digital Key 3.0, який буде працювати не тільки по Bluetooth, але і за допомогою технології Ultra Wideband (UWB). Така є на iPhone 11 і iPhone 11 Pro, а значить буде і на майбутніх моделях смартфонів.

З огляду на те, що функція CarKey згадується в бета-версіях iOS 13.4, можна припустити, що функція вийде разом з публічної версією оновлення. Однак також можливо, що компанія відкладе її вихід до Всесвітньої конференції розробників на початку червня.

В Україні офіційно придбати акціїї Apple ви можете на біржі через торговця цінними паперами БТС-Брокер

Джерело: it-here