Рясні плоди. Хто виплатив найбільші дивіденди?

У минулому кварталі компанії всього світу встановили рекорд по виплаті дивідендів. У топ-20 найбільш щедрих на дивіденди увійшли сім відомих американських компаній. Які стратегії інвестицій можна використовувати на їх прикладі?

Фото: fototv / Pixabay


Загальний світовий обсяг виплачених за липень-вересень цього року дивідендів, склав $ 355,3 млрд. Це на 2,8% більше, ніж роком раніше, підрахували в компанії, що управляє Janus Henderson Global Investors.


У двадцятку лідерів по виплаті дивідендів увійшли сім американських компаній. Це – AT & T, Exxon Mobil, Microsoft, Apple, JP Morgan Chase, Johnson & Johnson і Verizon Communications.

Скільки виплатили своїм акціонерам ці компанії

Список лідерів серед американських компаній очолили телекомунікаційний гігант AT & T і нафтова корпорація Exxon Mobil. За підсумками третього кварталу компанії у вигляді дивідендів повернули своїм акціонерам по $ 3,7 млрд. За $ 3,5 млрд в дивідендах виплатили технологічні гіганти Microsoft і Apple.Один з найбільших американських банків JP Morgan Chase виплатив у вигляді дивідендів $ 3 млрд, а за $ 2,5 млрд повернули акціонерам виробник побутової хімії Johnson & Johnson і телекомунікаційна компанія Verizon Communications.

Що важливо знати при виборі дивідендної стратегії

Звичайно, сума загальних виплат – не найголовніший показник. Важливіше знати, яка фірма виплачує більший дивіденд в перерахунку на акцію і на скільки активно вона підвищує розмір дивідендів від кварталу до кварталу. Ще більш важливим показником є ​​дивідендна прибутковість, яка вказує на співвідношення річної виплати по дивідендах до ціни акцій компанії.

AT & T лідирує і за дивідендної дохідності. Вона у телекомунікаційній компанії склала в третьому кварталі 5,5%. За лідером слід Exxon Mobil з дивідендною прибутковістю в 5,1%, а слідом йдуть Verizon (4,1%), JP Morgan Chase (2,8%), Johnson & Johnson (2,8%), Microsoft (1,3 %) і Apple (1,2%).

Деякі інвестори вважають за краще купувати акції компаній, які стабільно збільшують розмір дивідендів. Вони вважають, що така поведінка компаній говорить про їх впевнений розвиток. Для таких інвесторів привабливішою інших з сімки перерахованих компаній стали акції Exxon Mobil. Нафтовий гігант в квітні збільшив розмір дивідендів на 6%, з 82 центів до 87 центів на акцію, у той час як AT & T в минулому кварталі збільшив дивіденди тільки на 2%, до 51 цента на акцію.

Часто дивідендним інвесторам доводиться вибирати між акціями з високою дивідендною прибутковістю і низьким зростанням дивідендів і акціями, у яких дивідендна прибутковість низька, але розмір виплат постійно підвищується. Яскравим прикладом таких акцій служать дві технологічні компанії з нашого списку – Microsoft і Apple. Вони в останньому кварталі різко збільшили обсяг виплат по дивідендах, однак дивідендна прибутковість їх паперів відносно низька – у Microsoft – 1,3%, у Apple – 1,2%. У квітні Apple підвищила дивіденди на 5%, до 77 центів на акцію. А Microsoft у вересні оголосила про збільшення розміру квартальних дивідендів на 11%, з 46 центів до 51 центів на акцію.

Джерело: quote.rbc