Сервісному бізнесу Apple прогнозують зростання до $100 млрд.

Аналітик Evercore ISI Аміт Дарянані (Amit Daryanani) прогнозує, що обсяг сервісного бізнесу Apple перевищить $100 млрд. за підсумками фінансового року, який завершиться в вересні 2024-го календарного року. Цей напрямок до зазначеного періоду буде приносити корпорації 30% обороту і 45% валового прибутку.

Для порівняння, в 2019 фінансовому році продажі сервісів додали до доходів Apple близько $46,3 млрд., а валовий прибуток від них склав 30% від сумарного.

На тлі цього оптимістичного прогнозу Дарянані підвищив свої очікування по вартості акцій Apple з $330 до 345, передає видання Barron’s. До закриття біржі в понеділок, 25 травня, курс котирувань компанії склав $318,89, що на 0,64% більше, ніж днем ​​раніше.


Аналітик Evercore бачить великий потенціал у запуску нових послуг, а також в поліпшенні показника виручки в розрахунку на одного клієнта.


“За останні п’ять років Apple підтримувала щорічне зростання сервісного бізнесу на рівні 20%, створюючи суттєву основу для отримання високорентабельних повторюваних доходів, – пише експерт у своєму дослідженні. – Підйом останніх п’яти років був обумовлений зростанням поточної клієнтської бази. Менш високий внесок внесла наростаюча монетизація послуг і запуск нових ініціатив “.


Аналітик Canaccord Genuity Майкл Уолклі (Michael Walkley) вважає, що доходи від послуг Apple, включаючи App Store, Apple Pay і iCloud, будуть рости швидше, ніж решта виручки компанії. Це дозволить каліфорнійському гігантові поліпшити загальну рентабельність бізнесу.

Сервіси Apple у другому фінансовому кварталі (закритий 28 березня 2020 року) принесли компанії виручку в $13,3 млрд., що на 16,6% перевищує показник річної давності. При цьому виручка від реалізації пристроїв Apple скоротилася на 3%, до $44,97 млрд.

В Україні офіційно придбати акціїї Apple ви можете на біржі через торговця цінними паперами БТС-Брокер

Зокрема, продажі iPhone зменшилися на 6,7% (до $28,96 млрд.), комп’ютерів Mac – на 3% (до $5,35 млрд.), iPad – на 10% (до $4,47 млрд.). Реалізація переносної електроніки та аксесуарів піднялася на 23%, до $6,28 млрд. – рекордні для другого фінансового кварталу.

За останній рік Apple запустила кілька ключових сервісів, в тому числі Apple Card, TV + і Arcade, які на думку Аміта Дарянані, повинні сприяти зростанню всього сервісного бізнесу в цілому, а також виручці в розрахунку на одного користувача. Більше різних сервісів допомагає нарощувати рентабельність і “згладжувати фактор циклічності”, повідомляє аналітик.

Він також бачить великі можливості для запуску сервісів, пов’язаних зі здоров’ям і медициною, які, як вважає фахівець, здатні приносити від $11 до 28 млрд. виручки щорічно.

Джерело: DailyComm