Скоро 10% всіх карткових транзакцій буде проходити через Apple Pay

Обсяг транзакцій, що проходять через платіжний сервіс Apple Pay зростає. Зовсім скоро платіжна система від Apple може стати головним суперником PayPal на ринку онлайн-платежів, а в майбутньому Apple доведеться конкурувати з Visa і MasterCard. Не виключено, що Apple зробить свою платіжну систему, щоб не залежати від інших компаній.

За даними аналітичної фірми Bernstein, на частку Apple Pay припадає близько 5% світових транзакцій по картах, в 2025 році “яблучна” платіжна система буде забезпечувати 10% світових транзакцій і стане головним конкурентом PayPal на ринку онлайн-платежів.

Після того, як продажі iPhone почали знижуватися, Apple стала розвивати сервісний бізнес, який включає в себе і платіжну систему. Виручка підрозділу за останні три місяці 2019 року склала $ 12,7 млрд, що на 17% більше, ніж роком раніше. Амбіції компанії в області платежів спираються на багаторічний досвід операцій з картами і великою клієнтською базою, що складається із сотень мільйонів користувачів iPhone.

Гонка за цифрові платежі – це величезні можливості і трильйонні доходи по всьому світу. Щорічний торговий оборот по картах Visa і MasterCard становить понад 14 трильйонів доларів і продовжує зростати в міру того, як все більше транзакцій відбуваються через Інтернет і мобільні додатки, а також у міру того, як споживачі в багатьох частинах світу рідше використовують готівку.

Apple Pay заробляє гроші, стягуючи комісію з кожної транзакції. Користувачі можуть зберігати свої кредитні та дебетові карти в електронному гаманці і використовувати його для здійснення безконтактних платежів – підкріплених біометричної безпекою – за допомогою технології зв’язку ближньої дії (NFC) в телефоні. За прогнозами Juniper Research, в США ринок безконтактних платежів зросте до 1,5 трильйонів доларів в 2024 році в порівнянні з 178 мільярдами доларів в цьому році.

Не так давно Apple повідомляла, що близько 9 з 10 безконтактних платежів, що проходять через NFC-термінали, припадають на Apple Pay. За даними джерела Loup Ventures, за рік популярність сервісу збільшилася втричі. При цьому на ринок США за рік припадає лише 5% нових користувачів, з міжнародного ринку – 11%.

Звичайно, крім Apple, є безліч смартфонів з платіжними додатками, але у Apple Pay є кілька переваг. Додаток встановлено на iPhone, і Apple має жорсткий контроль над технологією NFC, яка використовується для безконтактних платежів. Ось чому Apple Pay є єдиним мобільним гаманцем iPhone, який може проводити NFC транзакції.

Деякі регулятори розглядають контроль Apple над чіпом NFC як антиконкурентну поведінку. Apple стверджує, що її політика спрямована на посилення безпеки і на те, щоб зробити взаємодію користувачів з системою якомога зручнішим. Раніше повідомлялося, що Європейська комісія почала розслідування відносно Apple Pay.

В роботі платіжної системи побачили ознаки обмеження конкуренції через те, що додаток Wallet на iPhone не підтримує інші способи оплати, тим самим змушуючи користувачів розплачуватися за допомогою Apple Pay. Представники комісії заявили, що регулятор уважно стежить за розвитком мобільних платіжних рішень, поведінкою операторів, які працюють у фінсекторі, включаючи мобільні платежі.

У листопаді минулого року німецькі законодавці схвалили новий закон по боротьбі з відмиванням грошей, відповідний останнім нормам ЄС. Причиною стало правило, згідно з яким цифрові платформи зобов’язуються відкрити свій інтерфейс для платіжних служб і додатків: воно в тому числі стосується системи мобільних платежів Apple Pay, повідомляло видання Der Spiegel. Таким чином, тепер можна буде здійснювати безконтактну передачу даних між пристроями Apple і банківськими додатками: замість цього повинні використовуватися більш складні методи передачі, такі як зчитування QR-коду.

Законодавство відображає зростаючу готовність Німеччини послабити контроль компаній США над технологічними продуктами і сервісами. В даний час традиційні додатки банківських платежів не можуть отримати доступ до NFC-чіпом в iPhone або Apple Watch і змушені вдаватися до таких методів передачі даних, як QR-коди. Надання учасникам доступу до цієї платформи (на платній основі) допомогло б вирівняти позиції гравців, вважають законодавці.


Apple Pay, яка дозволяє платити за допомогою смартфонів iPhone, є швидко зростаючою областю в бізнесі компанії, яка загрожує підірвати домінування традиційних банків в роздрібних платіжних системах.

Втім, Apple Pay найближчим часом не буде представляти загрозу для фінансових гігантів. Аналітики Bernstein вважають, що Apple як і раніше потребує підтримки карткових платіжних систем, яким люди довіряють і які досить поширені.


“Apple Pay дійсно є однією з довгострокових конкурентних загроз для PayPal”, – пишуть аналітики Bernstein. На даний момент PayPal є лідером ринку електронних платежів, але Apple і PayPal можуть в кінцевому підсумку почати конкурувати за одну і ту ж територію в найближчі роки.

В Україні офіційно придбати акціїї Apple ви можете на біржі через торговця цінними паперами БТС-Брокер

Джерело: ryb