Топ-10 акцій Уоррена Баффета.

Акції Уоррена Баффета: що всередині портфеля Беркшир Хатвей (BerkshireHathaway)?

Вам потрібно бути в курсі акцій Уоррена Баффета, тому що поки глава Беркшир Хатвей (BRKB) дотримується виграшної формули інвестування, це не означає, що час не плине. Компанія Oracle of Omaha є основним акціонером Apple (AAPL), яку ви могли б назвати яскравим прикладом для акцій Уоррена Баффета через її високі прибутки та управління. Але в третьому кварталі 2019 року Беркшир Хатвей злегка скоротила свої позиції на ринку акцій Apple після збереження позицій у другому і першому кварталах. На частку виробника iPhone тепер доводиться 26% всього портфеля акцій Беркшир Хатвей. Остання заявка Беркшир на 13F (Форма 13F є щоквартальний звіт, подається згідно з правилами Комісії з цінних паперів і бірж США “інституційними керуючими інвестиціями” в SEC і містить всі активи, що знаходяться під управлінням, вартістю не менше 100 млн. Дол. США.) також показала, що відкрила нову позицію в RH, колишньої компанії Restoration Hardware. У 1-му і 2-му кварталах скептик-технолог Баффет зайняв і зростив позицію на Amazon.com (AMZN), після того як в 2018 році приєдналася бразильська компанія StoneCo (STNE). Кращі акції Уоррена Баффета, як правило, приносять великі дивіденди. Розглянемо на прикладі компанію Coca-Cola (KO), один з найстаріших фондів Беркшира, який компанія Баффета почала збирати ще в 1987 році. Дивіденди по акціям Coca-Cola зростали більш 50 років поспіль. Уоррен Баффетт – інвестор “купи та тримай”, але це не означає назавжди або завжди. Баффетт Беркшир Хатвей викинув зі списка компанію з виробництва гіпсокартону USG у другому кварталі. Компанія також продала IBM в 2018 році і General Electric (GE) в 2017 році. Усі компанії намагалися відновити себе і домогтися того на що сподівалися інвестори.

Кращі акції Уоррена Баффета за розміром

Ось список топ-10 акцій Уоррена Баффета за кількістю акцій станом на 30 вересня, на підставі останнього 13-F звіта Беркшир Хатвей, опублікованого 14 листопада:

Bank of America  (BAC), 927,3 млн.

Coca-Cola (KO), 400 млн.

Wells Fargo  (WFC), 378,4 млн

Kraft Heinz  (KHC), 325,6 млн.

Apple (AAPL), 248,8 млн.

American Express (AXP), 151,6 млн.

Sirius XM (SIRI), 136,3 млн.

U.S. Bancorp (USB), 132,5 млн.

Bank of New York Mellon  (BK), 80,9 млн.

General Motors (GM), 72,3 млн

Якщо Apple займає п’яте місце за кількістю акцій серед акцій Уоррена Баффета, то за ринковою вартістю – перше. Ставка Apple в Беркширі на вересень коштувала колосальних 55,73 мільярдів доларів на фоні зростання акцій в третьому кварталі. На частку виробника iPhone доводиться 25,9% від загального портфеля Беркшир Хатвей, в порівнянні з 5,8% на кінець 2016 року, незважаючи на зростання вартості портфеля до 234,94 млрд. доларів. Інвестиційний портфель Беркшир Хатвей продемонстрував сукупний річний прибуток в розмірі 20,5% в період з 1965 по 2018 рік у порівнянні з 9,7% в разі S&P 500, включаючи дивіденди. Однак, за даними Morningstar, портфель Беркшира відстає від більш широкого ринку за останні 1, 3, 5 і 10 років.

Інвестиційна стратегія Уоррена Баффета

Investor’s Business Daily (IBD) створила список акцій, які відповідають інвестиційної стратегії Баффета. Як правило, IBD використовує іншу стратегію вибору акцій, ніж Уоррен Баффетт, але компанії, що з’являються на екрані Баффетта, інколи також можна знайти в списку IBD 50 з найбільшим зростанням акцій.

Джерело: https://www.investors.com/