Топ-5 компаній що відзвітували


У США закінчується період корпоративних звітів за перший квартал, відзвітувало вже більше 90% компаній. І хоча основні втрати у більшості гравців припадуть, швидше за все, на другий квартал, вже зараз можна виділити потенційних лідерів, які не тільки змогли пройти перший етап кризи без істотних втрат, а й значною мірою звернули ситуацію собі на користь.


Розглянемо кілька американських емітентів, акції яких можна або вже включити в портфель, або помістити в список спостереження. Отже, зараз умовна «чудова п’ятірка» безсумнівно цікавих компаній, може виглядати так: Microsoft, Netflix, PayPal, MasterCard, Apple.

Microsoft – одна з найбільших транснаціональних компаній з виробництва програмного забезпечення для різного роду обчислювальної техніки. Зростання доходів Microsoft в першому кварталі був багато в чому пов’язаний з сервісами хмарних обчислень, популярність яких тільки зросла завдяки віддаленій роботі співробітників через коронавирус. Другий квартальний звіт Microsoft показав зростання прибутку на акцію на 40%, в той час як виручка зросла на 14%.


Бізнес Microsoft в комерційній хмарі показав зростання виручки на 30% в річному численні до 13,3 млрд доларів, а прибуток від хмарних обчислень дочірньої платформи Azure зросла на 62%. Зростання клієнтської бази і популярність сервісів Microsoft за підсумками року припускають непоганий апсайд по акціях компанії.


Netflix – американська компанія, що надає медіапослуги, постачальник фільмів і серіалів на основі потокового мультимедіа. Компанія відмінно відзвітувала за перший квартал. Прибуток на акцію зріс в середньому на 168% за останні три квартали. Netflix додав 15,77 млн ​​передплатників в першому кварталі, досягнувши 182,86 млн передплатників по всьому світу. У другому кварталі Netflix планує додати ще 7,5 млн нових передплатників, оскільки в багатьох країнах карантинні обмеження тривають і споживання продуктів компанії зростає. Ринок налаштований оптимістично з приводу подальшого зростання прибутку: прогноз зростання на 2020 рік становить 56%, а в 2021 році прибуток має зрости ще на 35%.

PayPal – найбільша міжнародна платіжна система. Темпи зростання клієнтської бази до спалаху коронавируса у компанії були одні з найкращих в сегменті. За 2019 рік компанія змогла збільшити кількість нових активних рахунків на 37,3 млн. З огляду на зростання онлайн платежів, можна бути впевненим, що PayPal переживе поточну кризу краще, ніж інші.

MasterCard – оператор однієї з найбільших міжнародних платіжних систем. Компанія продемонструвала непогані фінансові результати в кризовому I кварталі 2020 року завдяки сильному бренду і велику поширеність карт, а також зростання обсягу електронних платежів в усьому світі.

Так, виручка MasterCard в січні-березні збільшилася на 3,1% (рік до року) до $ 4,01 млрд внаслідок зростання числа транзакцій з використанням карт платіжної системи на 13%, до 22,1 млрд. На рахунках компанії за підсумками I кварталу було розміщено $ 10,68 млрд грошових коштів і короткострокових інвестицій при довгостроковому боргу $ 12,47 млрд. Стратегічні альянси і партнерства, інвестиції в технологічні поліпшення, диверсифікований портфель продуктів і плани виходу на нові географічні ринки – всі ці переваги дозволять MasterCard зберегти високі темпи зростання фінансових показників в довгостроковій перспективі.


Apple – один з провідних світових виробників комп’ютерів, смартфонів, планшетів, мультимедійних пристроїв і програмного забезпечення для них. Ринкова капіталізація компанії складає $ 1,38 трлн. Сильний бренд, високі споживчі якості продукції і величезна лояльна аудиторія дозволяють Apple демонструвати стабільно високі фінансові показники.

В Україні офіційно придбати акціїї Apple ви можете на біржі через торговця цінними паперами БТС-Брокер


Незважаючи на поширення коронавірусу і спад фізичних продажів, звітність виявилася досить позитивною. Квартальна виручка компанії збільшилася на 0,5% (рік до року) до $ 58,13 млрд, і перевершила консенсус-прогноз на рівні $ 54,5 млрд. Apple завершила звітний період, маючи на рахунках $ 94,05 млрд грошових коштів і короткострокових ринкових цінних паперів при загальному боргу $ 99,48 млрд.

Драйвером зростання поступово стає сегмент сервісів Apple. Кількість використовуваних пристроїв компанії по всьому світу перевищило 1,5 млрд, а число передплатників платних сервісів становить 550 млн і, як очікується, досягне 600 млн до кінця поточного року. Керівництво Apple ще в 2016 року заявляло про намір наростити виручку в цьому сегменті до $ 50 млрд в 2020 році (за перші 2 квартали виручка склала $ 26,063 млрд.). Поточні тренди вказують на те, що компанія впевнено рухається до цієї мети, і планка в $ 50 млрд буде перевищена.

Джерело: fomag