Уоррен Баффет визнав Apple найкращим бізнесом в світі

Фото: WikipediaCC0

Відомий мільярдер і глава інвестхолдингу Berkshire Hathaway Уоррен Баффет назвав кращу компанію з тих, які йому довелося побачити. У своєму інтерв’ю телеканалу CNBC він визнав корпорацію Apple як «можливо, кращий бізнес у світі».

За словами Баффета, він сприймає цю компанію не просто як акції у володінні його холдингу Berkshire Hathaway (якому належить 5,7% Apple), але і як власний бізнес. «Це неймовірна компанія. Я повинен був оцінити її як гідну набагато раніше », – зізнався він. Мільярдер вказав, що Apple займає третє місце за обсягом зобов’язань в портфелі холдингу після страхового гіганта Geico Auto Insurance і залізниці BNSF.

Баффет також розповів, що нещодавно змінив смартфон Samsung на останню версію iPhone, який йому подарували друзі. Однак на відміну від більшості, він не використовує всі можливості цього гаджета, а в основному дзвонить по ньому.

У своєму інтерв’ю мільярдер зачепив і тему коронавируса, який в понеділок в черговий раз обвалив фондові ринки на тлі поширення захворювання в Європі. На думку Баффета, епідемія не повинна впливати на портфельні рішення інвесторів і на те, що вони роблять з акціями, хоча «з точки зору людства – це страшна річ». Проте, він сподівається, що відбувається, не має позначитися на його компанії.


«Ми купуємо бізнес для володіння ним протягом 20 або 30 років. І ми думаємо, що 20- і 30-річний прогноз через коронавирус не зміниться », – підсумував Баффет.


Berkshire Hathaway купив перші 10 млн акцій Apple в травні 2016 року. У травні 2018 року холдинг збільшив свою частку в компанії ще на 75 млн акцій. На кінець 2019 року Berkshire Hathaway володів вже 245 млн акцій Apple на суму майже $ 72 млрд, при цьому за рік їх вартість зросла майже на 80%.

В Україні офіційно придбати акціїї Apple ви можете на біржі через торговця цінними паперами БТС-Брокер

Джерело: secretmag