В цьому році Apple продасть двохмільярдний iPhone

Засновник Apple Стів Джобс представляє світові перший iPhone на презентації в рамках Macworld Conference & Expo в Сан-Франциско 9 січня 2007 року. Фото: AP Photo / Paul Sakuma

9 січня виповнилося 13 років з моменту анонса самого першого смартфона компанії Apple – пристрій під назвою iPhone, який явив світові тоді ще живий Стів Джобс, в результаті стало одним з найважливіших і успішних продуктів в історії людства. І ось зараз Apple впритул наблизилася до нової значимої віхи в історії продукту, який до цього дня залишається головним джерелом доходів компанії з Купертіно – в цьому році Apple, як очікується, продасть двохмільярдний iPhone.


Впевненість в тому, що відмітка в 2 млрд проданих по всьому світу iPhone буде пройдена на 13-му році лінійки, висловили фахівці восьми різних аналітичних фірм. І їх припущення видається цілком переконливим.

Нагадаємо, рубіж в 1 млрд проданих iPhone компанія Apple пройшла в липні 2016 року, а через рік звітувала про подолання позначки в 1,2 млрд проданих смартфонів. За перший квартал 2020 фінансового року продажі iPhone повинні скласти 195 млн штук, що значно перевищує первісну оцінку в 186 млн, в основному завдяки хорошим продажам в святковий період. Якщо все складеться вдало, то загальні продажі iPhone з 2007 року сягнуть приблизно 1,9 млрд штук.

Незважаючи на те, що загальні продажі iPhone падають кілька кварталів після пікових показників 2015-2018 років, очікується, що за підсумками минулого кварталу Apple встановить новий рекорд за виручкою, яка складе $ 275 млрд. І хоча, бізнес сервіси, а також продажі переносних пристроїв, пристроїв для дому та аксесуарів, продовжують показувати стабільне зростання, головна заслуга в досягненні цього вражаючого результату буде належати саме iPhone.

Вже в березні очікується вихід щодо доступного потенційного бестселера iPhone 9, виступає ідейним наступником iPhone SE, а восени до нього приєднаються нові моделі лінійки iPhone 2020 року, включаючи модель з підтримкою 5G. З огляду на це існує висока ймовірність, що продажі iPhone не просто знову почнуть стабільно рости, але і наступний мільярд Apple продасть набагато швидше.

Для порівняння, рік тому нинішній лідер ринку смартфонів Samsung повідомляв про понад 2 млрд проданих смартфонів Galaxy менш ніж за десять років. Так, це порівняння не дуже коректне, враховуючи, що це загальні продажі всіх моделей Galaxy, включаючи середньорівневі і бюджетні, але іншого немає. Ближче до Apple з продажу поки не підібрався ніхто.

Залишається додати, що буквально днями ціна акцій Apple перевищила $ 300 за штуку, встановивши новий рекорд. В результаті капіталізація корпорації перевищила $ 1,3 трильйона. Зараз акції кілька подешевшали, але такими темпами у Apple все ж таки є шанси повернути собі звання найдорожчої публічної компанії у відносно недалекому майбутньому.


Джерело: bnnbloomberg