Запитання та відповіді

Запитання та Відповіді що до ОВДП

Запитання та Відповіді що до акцій Apple (AAPL)

ЩО ТАКЕ ОБЛІГАЦІЇ ВНУТРІШНЬОЇ ДЕРЖАВНОЇ ПОЗИКИ УКРАЇНИ (ОВДП)?

– державні цінні папери, що розміщуються виключно на внутрішньому фондовому ринку і підтверджують зобов’язання України щодо відшкодування пред’явникам цих облігацій їх номінальної вартості з виплатою доходу відповідно до умов розміщення облігацій.

 

ЯКІ БУВАЮТЬ ОВДП?

 -Облігації внутрішньої державної позики України (ОВДП) — державні цінні папери, що розміщуються виключно на внутрішньому ринку. Існують короткострокові: від 3 місяців до 1 року, середньострокові: від року до п’яти, і довгострокові: понад п’ять років. Також, є гривневі ОВДП та Валютні ОВДП (долл США, Євро). ОВДП підтверджують зобов’язання України щодо відшкодування пред’явникам цих облігацій їхньої номінальної вартості з виплатою доходу відповідно до умов розміщення облігацій.

ДЕ ОТРИМАТИ ІНФОРМАЦІЮ ПРО ПОТОЧНІ ВИПУСКИ ОВДП?

– Інформацію що до торгів ОВДП можна отримати на сайтах фондових бірж (ПФТС http://pfts.ua/trade-info/torgi-ovdp, Українська Біржа http://www.ux.ua/ru/marketdata/onlineresults.aspx), та в телефонному режимі у нас, як ліцензованого торгівця цінними паперами.

ХТО Є ЕМІТЕНТОМ ОБЛІГАЦІЙ ВНУТРІШНЬОЇ ДЕРЖАВНОЇ ПОЗИКИ (ОВДП) В УКРАЇНІ?

 -Емітентом ОВДП є Міністерство фінансів України.

В ЯКОМУ ВИГЛЯДІ ЕМІТУЮТЬСЯ ОБЛІГАЦІЇ ВНУТРІШНЬОЇ ДЕРЖАВНОЇ ПОЗИКИ (ОВДП)? ЧИ Є ОВДП В ПАПЕРОВОМУ ВИГЛЯДІ?

 -ОВДП у паперовому вигляді не існує. Обіг облігацій в Україні здійснюється виключно в электронному вигляді. Вони враховуються на рахунку в цінних паперах.

НА ЯКУ СУМУ ВАРТО КУПУВАТИ ОБЛІГАЦІЇ?

-Законодавством не встановлена мінімальна сума інвестиції. Все залежить від кількості яку Ви бажаєте придбати ,та ефективності конкретного цінного паперу який Вас зацікавить. Але, Ви маєте розуміти, що чим більша сума інвестиції, тим більшу дохідність Ви отримаєте.

Розглянемо приклад між інвестицією в ОВДП і звичайним депозитом в банку:

Візьмемо, як приклад, середню відсоткову ставку ОВДП в 15,7%  і таку ж ставку за депозитом.

При інвестиції в 10 000 грн, ми отримуємо 1570 грн доходу на рік, як з ОВДП, так і з депозита.

Тепер починаємо відраховувати всі утримання брокеру та налоги.

ОВДП: 1570 грн (доходу) – 500 грн (комісія брокеру) – 16,05 грн (військовий збір 1,5%) = 1053,95 грн. Військовий збір відраховується від суми після утримання комісії брокера.

Депозит в банку: 1570 грн (доходу) – 306,15 (налог 18%+ військовий збір 1,5%) = 1263,85 грн.

Бачимо, що ефективність у депозита вища! 12,63% проти 10,53% від ОВДП.

Тепер подивимось приклад з інвестицією в 20 000 грн. Та ж модель:

ОВДП: 3140 грн (доходу) – 500 грн (комісія брокеру) – 32,10 грн (військовий збір 1,5%) = 2607,90 грн. Військовий збір відраховується від суми після утримання комісії брокера.

Депозит в банку: 3140 грн (доходу) – 612,3 грн (налог 18%+ військовий збір 1,5%) = 2527,70 грн.

Бачимо, що тепер дохідність від ОВДП вища! 13,03% проти 12,63% від депозиту.

Також, при достроковому розірванні договору по депозиту з банком, ви не отримаєте відсотків, а лише «тіло». Навпаки, при продажі ОВДП, до періоду «гасіння», ви отримаєте не лише «тіло» (20 000 грн), а й просту дохідність, приблизно в розмірі 14,2%. Ефективна дохідність звісно буде нищою. Але, вона також буде)

ЧИ МОЖУ Я ПРИДБАТИ ОВДП ЧЕРЕЗ ВАС?

-Звісно! Ви можете придбати ОВДП через ТОВ БТС БРОКЕР.

-Ознайомитись що до придбання Ви можете за посиланням https://btc-broker.com/buy-bonds/

ЩО МЕНІ НЕОБХІДНО ДЛЯ ПРИДБАННЯ ОВДП?

-Для придбання ОВДП, Вам необхідно мати брокерський та депозитарний договори, які, за відсутності, Ви можете заключити з ТОВ БТС БРОКЕР.

ЩО ТАКЕ БРОКЕРСЬКИЙ ДОГОВІР?

-Брокерський договір є змішаним цивільно – правовим договором, який опосередковує посередницько -представницькі відносини і спрямований на здійснення одним з його учасників (брокером) правомірних дій фактичного і / або юридичного характеру, вчинених від свого імені чи від імені іншого учасника (принципала) в його інтересах і за його рахунок.

ЩО НЕОБХІДНО ЗРОБИТИ, ЩО БИ ЗАКЛЮЧИТИ БРОКЕРСЬКИЙ ДОГОВІР?

 -ТОВ “БТС БРОКЕР”, маючи ліцензію НКЦПФР, виконує брокерське обслуговування клієнтів (фізичних та юридичних осіб), як на біржевому, так і на по за біржевому ринках.

Для укладення договору на Брокерське обслуговування, Вам потрібно пройти декілька простих кроків.

Зразки брокерського договору та документів, які необхідні для укладання брокерського договору в ТОВ «БТС БРОКЕР», знаходяться  за посиланням https://btc-broker.com/brokerage-service/  Після отримання від Вас необхідної інформації, ми підготуємо проект договору та надішлемо Вам на узгодження.. Після цього, погодимо зручний для Вас час що до підписання документів в нашому офісі, або Ви можете замовити виїзд нашого фахівця для підписання за Вашою адресою.

ДЛЯ ЧОГО ПРОВОДИТЬСЯ ІДЕНТИФІКАЦІЯ/ВЕРИФІКАЦІЯ?

-Ми, як Суб’єкт первинного фінансового моніторингу відповідно статті 9 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (далі-Закон) зобов’язані на підставі поданих клієнтом (представником клієнта) офіційних документів або засвідчених в установленому порядку їх копій (якщо інше не передбачено Законом) здійснювати ідентифікацію та верифікацію клієнта (представника клієнта).

ЯКІ ВИТРАТИ Я БУДУ НЕСТИ ЗА ПОСЛУГИ БРОКЕРА ПРИ КУПІВЛІ ОВДП ЧЕРЕЗ ТОВ БТС БРОКЕР?

– Відкриття договору-безкоштовно. Брокерський договір це рамковий договір який визначає умови нашої співпраці, оплата вже фіксується в додатках до цього договору, які є замовленнями на придбання чи продаж ЦП.

-Одна операція купівлі/продажу ОВДП – 500 грн (комісія брокера).

-Інші тарифи на брокерське обслуговування: https://btc-broker.com/wp-content/uploads/documents/tarif/%D0%A2%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%84%D0%B8%20%D0%BD%D0%B0%20%D0%91O%2008.04.2019.docx

ЯКА ПРОЦЕДУРА ПРИДБАННЯ ОВДП?

-З покроковою процедурою придбання ОВДП, Ви можете ознайомитись за посиланням https://btc-broker.com/buy-bonds/

КУДИ Я МАЮ ПЕРЕРАХУВАТИ ГРОШОВІ КОШТИ ДЛЯ ПОКУПКИ ОВДП?

-Грошові кошти перераховуються на рахунок брокера, після чого, брокер безпосередньо займається купівлею ОВДП. Всі невикористані грошові кошти, після купівлі, повертаються на особистий рахунок клієнта.

КУДИ І ЯК ЗАРАХОВУЮТЬСЯ ПОГАШЕННЯ АБО % ЗА ОВДП, ЧИ Є КОМІСІЯ?

-Мінфін погашає ОВДП на рахунок брокера, далі брокер робить перерахунок на рахунок клієнта, якщо в гривні то це безкоштовно, якщо в валюті то це 50 долларів США за транзакцію.

ЧИМ ПІДТВЕРДЖЕНИЙ ФАКТ КУПІВЛІ ОВДП?

-Після процедури придбання ОВДП брокером, клієнту, депозитарною установою (де відкритий рахунок клієнта) особисто надається завірена виписка про стан рахунку в цінних паперах. Яка підтверджує права власності цінних паперів.

ДЕ БУДУТЬ ЗБЕРІГАТИСЬ ПРИДБАННІ ОВДП?

-Придбанні ОВДП зберігаються на особистому рахунку в депозитарній установі, де відкрито рахунок клієнта.

ЯК ЗАКЛЮЧИТИ ДОГОВІР НА ДЕПОЗИТАРНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ (ВІДКРИТИ РАХУНОК В ЦІННИХ ПАПЕРАХ)?

 -ТОВ “БТС БРОКЕР”, маючи ліцензію НКЦПФР, виконує депозитарне обслуговування клієнтів (фізичних та юридичних осіб), як на біржевому, так і на по за біржевому ринках.

Для укладення договору на депозитарне обслуговування, Вам потрібно пройти декілька простих кроків. Зразки депозитарного договору та документів, які необхідні для укладання депозитарного договору в ТОВ «БТС БРОКЕР», знаходяться  за посиланням  https://btc-broker.com/depo/

ЯК ЩО Я ВЖЕ МАЮ РАХУНОК В ЦІННИХ ПАПЕРАХ В ДЕПОЗИТАРНІЙ УСТАНОВІ, ЧИ МАЮ Я ДОДАТКОВО ВІДКРИВАТИ ЙОГО У ВАС?

-Ні, відкривати додатковий рахунок у нас не обов’язково.

ЧОМУ КРАЩЕ ВІДКРИТИ РАХУНОК В ЦІННИХ ПАПЕРАХ В ТОВ БТС БРОКЕР?

-Відкривши рахунок у нас, Ви значно скорочуєте час на придбання ОВДП, їх зарахування на Ваш власний рахунок в ТОВ БТС БРОКЕР, та отримуєте багато бонусів що до сплат в депозитарну установу за зберігання ОВДП.

ЯКІ ВИТРАТИ НА ОБСЛУГОВУВАННЯ РАХУНКУ В ЦІННИХ ПАПЕРАХ В ТОВ БТС БРОКЕР, ЯК ЩО СУМА ВКЛАДУ В ОВДП ДО 500 000 ГРН?

-В такому разі обслуговування безкоштовне.

ЯКІ ПОДАТКИ З ДОХОДУ ВІД ПРОДАЖУ ОВДП?

-Сплачується тільки військовий збір в розмірі 1,5% від суми продажу.

ЧИ МОЖУ Я ПРОДАТИ СВОЇ ОВДП ЧЕРЕЗ ІНШОГО БРОКЕРА?

-Так! Ви можете скористатись послугами іншого брокера, за потреби.

ЧИ МОЖУ Я ПЕРЕВЕСТИ СВОЇ ОВДП ДО ІНШОЇ ДЕПОЗИТАРНОЇ УСТАНОВИ?

-Звісно! Ви без будь яких проблем можете перевести свої цінні папери.

ЩО ТАКЕ АКЦІЇ APPLE?

-Почнемо звикати до тікера AAPL. Тікер -це коротка назва котируваних цінних паперів на біржах. Під цим тікером Ви знайдете ці акції на NASDAQ, на інших світових біржах, а тепер і в Україні на Українських біржах!

AAPL це не тільки телефони, AAPL це набагато більше. Однією з найсильніших сторін компанії історично було те, що вона ніколи не прив’язується до одного продукту, і завжди знаходила нові шляхи розвитку. AAPL вміє змінюватися. З виробника комп’ютерів вона стала компанією, яка змінила світ музикальних плеєрів, в неї вийшло змінити індустрію мобільних телефонів, потім -зробити теж саме з планшетами, також, не варто забувати що AAPL стала світовим лідером по виробництву годинників.

У AAPL є величезні фінансові резерви, найкращі в світі спеціалісти, та один з самих найвідоміших бренд у світі. Гарну виручку приносять такі сервіси як iCloud, Apple Music, AppleCare, Apple Pay, App Store. AAPL планує вже в 2020 році подвоїти дохідність відносно 2019 року від ціх сервісів.

 

Картка компанії

Apple Inc США Електроніка, інформаційні технології
Заснування 1976 рік
Штаб-квартира США: Купертіно, Каліфорнія
Засновники Стів Джобс, Стів Возняк, Рональд Уейн
Основна торгова площадка NASDAQ

ЧИ МОЖУ Я ПРИДБАТИ АКЦІЇ APPLE В УКРАЇНІ ЗА ГРИВНІ?

-Так. Акції можливо придбати як на вітчизняних  біржах так і на поза біржовому ринку за гривні.

ПЕРЕВАГА КУПІВЛІ АКЦІЙ В УКРАЇНІ І БЕЗПЕКА

-Не потрібно займатися перекладом документів, необхідних для ідентифікації та відкриття брокерського  рахунку  у зарубіжного брокера. Для купівлі не потрібно, отримувати в банку ліцензію для інвестування за кордон. Акції AAPL є однім з найліквідніших фінансових інструментів у світі. Їх дуже просто продати,  як в Україні, та за її межами. Привабливою є можливість використовувати акції AAPL у якості довгострокових інвестицій або дарувати своїм знайомим та рідним.

Депозитарна система України передбачає облік та зберігання цінних паперів на окремих  рахунках у цінних паперах, що відкриваються на ім’я власника в депозитарних установах, які мають ліцензію Національної комісії з цінних паперах та фондового ринку.  Власник може самостійно обирати зручну депозитарну установу, як серед брокерів так і серед банків. Завдяки тому, що облік  акцій клієнтів на рахунках здійснюється відокремленно, а брокер не обов’язково є керуючим по цім рахункам, у клієнтів не існує ризику втрати контролю над своїми активами. В рамках Українського законодавства, власник, повноцінно може, як подарувати свої акції рідним та близьким, так і залишити їх в спадщину. Зберігати акції на власному рахунку в депозитарної установі, це так само надійно, як і тримати свої папери у власній кишені.

НА ЯКИХ БІРЖАХ ТОРГУЮТЬСЯ АКЦІЇ APPLE В УКРАЇНІ?

-Акції Apple в Україні торгуються на таких біржах як Фондова Біржа ПФТС, та ПАТ «Українська Біржа».

ЧИ БУДУ Я ПОВНОЦІННИМ ВЛАСНИКОМ АКЦІЇ APPLE?

-Так! Ви будете повноцінним власником придбаних акцій, в межах української юрисдикції.  Права, які   виникають від володіння акцій в Україні, ні чім не відрізняються від аналогічних прав власників в США або інших країнах.  Крім того, за власним бажанням кінцевий власник акцій Apple може віртуально проголосувати за ті чи інші рішення, які ухвалюються на загальних зборах.

ЧИМ ПІДТВЕРДЖЕНІ ПРАВА НА ВЛАСНІСТЬ ПРИДБАНИХ АКЦІЙ?

-Підтвердженням прав власності на іноземні цінні папери слугуватиме виписка з рахунку в цінних паперах, видана депозитарною установою в Україні.

ДЛЯ ЧОГО КУПУВАТИ АКЦІЇ APPLE?

-Акції AAPL дуже цікаво виглядають як інструмент для довгострокового інвестування з горизонтом вкладання від п’яти років та більше. Таким чином акції виступають як інструмент накопичення коштів для дітей чи власний пенсійний фонд.

На акції AAPL нараховуються дивіденди, які стабільно платяться чотири рази на рік, останнім часом сумма дивідендів на одну акцію складала 0,77 дол. США. Але це залежить від прибутку компанії та рішення зборів акціонерів.

Акції AAPL демонструють стабільний ціновий зріст.

ЧИ МОЖУ Я ПРИДБАТИ АКЦІЇ APPLE ЧЕРЕЗ ВАС?

-Звісно! Ви можете придбати акції через ТОВ БТС БРОКЕР.

ЩО МЕНІ ПОТРІБНО ЗРОБИТИ ДЛЯ ПРИДБАННЯ АКЦІЙ ЧЕРЕЗ ТОВ БТС БРОКЕР?

-Ознайомитись Ви можете за посиланням https://btc-broker.com/buy-apple/

ЩО ТАКЕ БРОКЕРСЬКИЙ ДОГОВІР?

-Брокерський договір є змішаним цивільно – правовим договором, який опосередковує посередницько -представницькі відносини і спрямований на здійснення одним з його учасників (брокером) правомірних дій фактичного і / або юридичного характеру, вчинених від свого імені чи від імені іншого учасника (принципала) в його інтересах і за його рахунок.

ЩО НЕОБХІДНО ЗРОБИТИ, ЩО БИ ЗАКЛЮЧИТИ БРОКЕРСЬКИЙ ДОГОВІР?

-ТОВ “БТС БРОКЕР”, маючи ліцензію НКЦПФР, виконує брокерське обслуговування клієнтів (фізичних та юридичних осіб), як на біржевому, так і на по за біржевому ринках.

Для укладення договору на Брокерське обслуговування, Вам потрібно пройти декілька простих кроків.

Зразки брокерського договору та документів, які необхідні для укладання брокерського договору в ТОВ «БТС БРОКЕР», знаходяться  за посиланням https://btc-broker.com/brokerage-service/  Після отримання від Вас необхідної інформації, ми підготуємо проект договору та надішлемо Вам на узгодження.. Після цього, погодимо зручний для Вас час що до підписання документів в нашому офісі, або Ви можете замовити виїзд нашого фахівця для підписання за Вашою адресою.

ДЛЯ ЧОГО ПРОВОДИТЬСЯ ІДЕНТИФІКАЦІЯ/ВЕРИФІКАЦІЯ?

-Ми, як Суб’єкт первинного фінансового моніторингу відповідно статті 9 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (далі-Закон) зобов’язані на підставі поданих клієнтом (представником клієнта) офіційних документів або засвідчених в установленому порядку їх копій (якщо інше не передбачено Законом) здійснювати ідентифікацію та верифікацію клієнта (представника клієнта).

КУДИ Я МАЮ ПЕРЕРАХУВАТИ ГРОШОВІ КОШТИ ДЛЯ КУПІВЛІ АКЦІЙ APPLE?

-Грошові кошти перераховуються на рахунок брокера, після чого, брокер безпосередньо займається купівлею акцій. Всі невикористані грошові кошти, після купівлі, повертаються на особистий рахунок клієнта.

ЧИ СПЛАЧУЄ APPLE ДІВІДЕНДИ І ЯК Я ЇХ ОТРИМАЮ?

-На акції AAPL нараховуються дивіденди, які стабільно платяться чотири рази на рік. Останнім часом, сумма дивідендів на одну акцію складала 0,77 дол. США. Але це залежить від прибутку компанії та рішення зборів акціонерів.  Після утримання податку в США на дивіденди, в Україну заходять по 0,539 дол. США на одну акцію. Розрахунки по дивідендах приведені на прикладі останньої виплати дивідендів яка була 15.08.2019. Усі українські акціонери отримали дивіденди на власні банківські рахунки, відкриті в Україні.

ДЕ Я МОЖУ ЗБЕРІГАТИ ВЛАСНІ АКЦІЇ?

-Депозитарна система України передбачає облік та зберігання цінних паперів на окремих  рахунках у цінних паперах, що відкриваються на ім’я власника в депозитарних установах, які мають ліцензію Національної комісії з цінних паперах та фондового ринку.

ЯК ЗАКЛЮЧИТИ ДОГОВІР НА ДЕПОЗИТАРНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ (ВІДКРИТИ РАХУНОК В ЦІННИХ ПАПЕРАХ)?

-ТОВ “БТС БРОКЕР”, маючи ліцензію НКЦПФР, виконує депозитарне обслуговування клієнтів (фізичних та юридичних осіб), як на біржевому, так і на по за біржевому ринках.

Для укладення договору на депозитарне обслуговування, Вам потрібно пройти декілька простих кроків. Зразки депозитарного договору та документів, які необхідні для укладання депозитарного договору в ТОВ «БТС БРОКЕР», знаходяться  за посиланням  https://btc-broker.com/depo/

ЯК ЩО Я ВЖЕ МАЮ РАХУНОК В ЦІННИХ ПАПЕРАХ В ДЕПОЗИТАРНІЙ УСТАНОВІ, ЧИ МАЮ Я ДОДАТКОВО ВІДКРИВАТИ ЙОГО У ВАС?

-Ні, відкривати додатковий рахунок у нас не обов’язково.

ЧОМУ КРАЩЕ ВІДКРИТИ РАХУНОК В ЦІННИХ ПАПЕРАХ В ТОВ БТС БРОКЕР?

-Відкривши рахунок у нас, Ви значно скорочуєте час на придбання акцій APPLE, їх зарахування на Ваш власний рахунок в ТОВ БТС БРОКЕР, та отримуєте багато бонусів що до сплат за депозитарні послуги за зберігання цих акцій.

ЯКИЙ ТАРИФ БРОКЕРА, ЯК ЩО Я БАЖАЮ КУПИТИ АКЦІЇ APPLE?

-Для купівлі акцій APPLE, у нас діє єдиний тариф (комісія брокера): 250 грн для фіз. осіб, 300 грн для юр. осіб.

ЯКИЙ ДІЄ ТАРИФ ЗА ЗБЕРІГАННЯ АКЦІЙ В ТОВ БТС БРОКЕР?

-Відкриття рахунку та зберігання акцій-Безкоштовне (при загальній вартості акцій не вище 500 000 грн).  З іншими тарифами, Ви можете ознайомитись за посиланням https://btc-broker.com/depo/

ЯКІ ПОДАТКИ ПОДАТКИ Я МАЮ ЗАПЛАТИТИ ПРИ ПРОДАЖІ АКЦІЙ З ПРИБУТКУ?

-При продажі акцій з прибутку нараховується 18% ПДФО + 1,5% військовий збір. Акції Apple оподатковуються таким ж чином, як і акції українських емітентів.

ЯКІ ПОДАТКИ ПОДАТКИ Я МАЮ ЗАПЛАТИТИ З ДИВІДЕНДІВ?

-Стосовно оподаткування дивідендів емітентів які зареєстровані в США. При таких виплатах країна походження утримує податок в розмірі 30%. Для того щоб в країні США не утримали податки треба заповнювати документ FATCA (Закон про податкову звітність по іноземним рахункам https://ru.wikipedia.org/wiki/FATCA). Але є особливості:
1. При подачі FATCA, все одно треба буде заплатити В США 15% від суми дивідендів;
2. Вартість подачі FATCA складає 60 Євро;
3. FATCA подається на кінцевого бенефіціара, що означає що 60 Євро треба заплати з кожного власника акцій.
Виходячи з цього якщо пакет акцій не великий, немає економічного сенсу подавати FATCA.
Проте є можливість не сплачувати податок на дивіденди в Україні, так як між Україною та США є угода про подвійне оподаткування, і тому так як податок буде сплачений в США, в Україні платити не треба. Але! Потрібно зрозуміти які документи будуть потрібні для підтвердження сплати податку на дивіденди в податковій. Відповідні запити вже відправленні в Податкову.

При останній виплаті дивідендів фізичним особам, ТОВ БТС БРОКЕР, як налоговий агент, виплатив податок у розмірі 9%, та військовий збір 1,5%.

ЧИ МОЖУ Я ПЕРЕВЕСТИ СВОЇ АКЦІЇ ДО ІНШОЇ ДЕПОЗИТАРНОЇ УСТАНОВИ?

-Звісно! Ви без будь яких проблем можете перевести свої цінні папери.

ЧИ МОЖУ Я ПРОДАТИ СВОЇ АКЦІЇ ЧЕРЕЗ ІНШОГО БРОКЕРА?

-Так! Ви можете скористатись послугами іншого брокера, за потреби.